На 3 септември, от 20.30 часа, на стадион „Локомотив“ в областния град ще се проведе среща между отборите на ПФК “Локомотив“ и ПФК „Ботев”.
В деня на дербито – събота, съгласно заповед на кмета на Община Пловдив е забранена продажбата на алкохол на територията на спортната зона.
Преди, по време и след провеждане на спортната среща полицейските служители ще следят за недопускане на противообществени прояви и закононарушения на територията на града. Ще бъде създадена организация за безпроблемно придвижване на зрителите за и от стадиона. В тази връзка е възможно да бъде въведено временно ограничение на движението по улиците около спортната зона.
За да бъде избегнато струпване, приканваме зрителите да се възползват от по-ранното отваряне на входовете на стадиона в 17 часа.
На изградените контролно-пропускателни пунктове полицаите ще извършват щателни проверки, а при охраната на мача ще бъде използвано и видеонаблюдение.
Призовават се привържениците да спазват стриктно разпорежданията на служителите на реда; нарушителите ще бъдат санкционирани съгласно Закона за опазване на обществения ред при провеждането на спортни мероприятия.