235 По повод 9 май – Деня на Европа министърът на външните работи Велислава Петрова изпрати поздравително писмо до министрите на външните работи на държавите-членки на Европейския съюз. В обръщението си министър Петрова подчертава, че Денят на Европа е символ на мира, единството и общите европейски ценности. „Това е ден, в който да отдадем почит към солидарността и сътрудничеството на нашия континент в името на благоденствието на нашите държави и граждани“, посочва тя. Първият ни дипломат акцентира и върху значението на партньорството и съвместните усилия за справяне със съвременните предизвикателства пред Европа. Велислава Петрова отбелязва още, че България остава отговорен и предвидим партньор в европейското семейство и е твърдо ангажирана с напредъка по общите европейски приоритети, включително защитата на демократичните ценности, укрепването на сигурността, насърчаването на устойчивото развитие и просперитетa на всички европейски граждани. В заключение министърът на външните работи изразява готовност за активно и ползотворно сътрудничество с партньорите от ЕС за „по-силен, по-устойчив и ориентиран към бъдещето Европейски съюз“. Може да ви хареса също Незабавни проверки заради починало бебе в Търговище и починала родилка в Сливен разпореди министър Катя Ивкова Аз ви плащам заплатите!: пиян мъж се развилня срещу полицаи в Карлово Нови правила: Камерите за скорост вече ще отнемат и контролни точки Илияна Йотова: БНБ има пълни научни основания да защитим проекта за възпоменателна евромонета, посветена на българската азбука