58 Огромно задръстване се е образувало на автомагистрала „Тракия“ в посока Пловдив. Колоната от автомобили започва още преди 33-ия километър на аутобана и значително затруднява движението на пътуващите. Причината за сериозната тапа са текущите ремонтни дейности в Софийска област. В момента се извършва цялостен ремонт на платното в посока Бургас в участъка между 33-ия и 39-ия километър на магистралата. Заради строителните работи движението се осъществява двупосочно в платното за София, предупредиха от АПИ. От Агенция „Пътна инфраструктура“ припомнят, че временната организация на движението в района се променя поетапно в зависимост от интензивността на трафика, като целта е да се намалят максимално затрудненията за шофьорите. Ремонтът е част от мащабната програма за обновяване на ключови участъци от автомагистрала „Тракия“. Плановете на АПИ предвиждат до края на юни да приключат останалите ремонтни дейности в Софийска, Старозагорска и Ямболска област. Може да ви хареса също Откриха мъртва издирваната туристка в Пирин Нова смърт на плажа Нови мерки за сигурност при водните атракциони по Черноморието Слънце и жега в понеделник