179 45 часа след опустошителния трус в Турция спасителите откриха поредното оцеляло детенце под руините на разрушения град Хатай. Малкият Мохамед Ахмед е сирийче, избягало с родителите от войната в Сирия и намерило подслон в съседна Турция, пише БНР. Детенцето успява да дочака спасителите си с усмивка на лице, съобщава Ройтерс и публикува видео от щастливата развръзка. На кадрите малчуганът е видимо доволен, че е открит, а хората наоколо му дават кураж с думите: Браво, Мохамед, браво!, докато му подават да пие вода от капачка на бутилка. Към момента не е ясна съдбата на родителите на момчето, но спасителните акции в Турция не спират, макар надеждата за откриването на още оцелели от земетресението да избледняват с всеки изминал час. До момента бедствието отне живота на най-малко 8700 души – турските власти съобщиха за 6234 загинали, от сирийска страна информират за 2470. Може да ви хареса също Руски дронове са поразили търговски кораб в Черно море, има жертва Цената на петролния сорт Брент спадна под 80 долара за барел Нетаняху: Израел няма да позволи на Иран да има ядрено оръжие От вятърна енергия са осигурени близо 12% от електричеството в Европа през изминалото денонощие