243 Продължават руските удари срещу критична инфраструктура в Украйна. Почти цялата столица Киев е без ток и вода. Кметът на града Виталий Кличко съобщава, че 40% от жителите нямат никакъв достъп до питейна вода. Дълги опашки се извиха от чакащи да се снабдят с вода за своите нужди. Близо 300 хиляди домакинства са без ток. Русия продължава да твърди, че нанася удари единствено по военна инфраструктура. Тази нощ руският президент Владимир Путин заяви, че досегашните удари далеч не са всичко, на което е способна руската армия. Според Киев Москва воюва не с военните, а с цивилните украинци. На този фон експерти от Международната агенция за атомна енергия започнаха проверка в двата обекта, в които руската страна твърди, че украинците разработват така наречената „мръсна бомба“. Може да ви хареса също Папата изпрати първоначална сума от 100 000 евро на пострадалата от трусове Венецуела Европейската комисия прекрати процедура срещу България за системната интеграция в публичния сектор Зеленски: Украйна ще нанася удари по обекти, които Русия използва за военни цели Петролът продължава да поевтинява, падна под 70 долара за барел