381 Жителите на Запорожие започнаха да се редят на опашки за йодни таблетки. Градът се намира на по-малко от 60 километра от атомната електроцентрала Запорожие, където в последните седмици обстрел и пожари. Властите започнаха да раздават таблетките като предпазна мярка срещу изтичане на радиация. Същевременно с раздаването на таблетките върви кампания за образоването на хората как и по колко йод да поемат, съобщава Нова. Пиенето на таблетките има смисъл, само ако се взима определена доза в продължение на известен период от време. Така се получава насищане в организма. В същото време започването на терапия с йодни таблетки, ако радиацията вече е изтекла, е безсмислено. Може да ви хареса също Петролът поевтиня след перспективата за споразумение в Близкия изток Вятърната енергия осигурява една пета от общото потребление на електроенергия в Европа Тръмп обяви, че САЩ са елиминирали лидера на венецуелски наркокартел Русия може да удари Украйна с ракета „Орешник“ до 48 часа