106 Франция съобщи за първия си случай на ебола след като лекар, завърнал се от ДР Конго, е дал положителен тест. Лекарят се е завърнал от хуманитарна мисия, съобщи френското здравно министерство. Пациентът е изолиран и властите проследяват контактите му, съобщи министерството, добавяйки, че рискът за европейското население като цяло е нисък. Световната здравна организация (СЗО) съобщи, че заразените са над 1000, а смъртните случаи са 267. Епидемията от щама на ебола „Бундибуджо“ е открита късно и експертите казват, че вирусът вече е циркулирал от месеци, преди да бъде официално обявена на 15 май. Абдирахман Махамуд от СЗО заяви на брифинг за пресата в Женева, че причина за мащаба на епидемията е, че някои от ранно потвърдените случаи са били в градски центрове, като Буния и минния град Монгбвалу. Няколко минали огнища са били идентифицирани първоначално в селските райони, като често са отшумявали бързо. „Важното е, че трябва да увеличим мащаба на заразата, а тази епидемия се разпространява по-бързо от нас“, каза той пред репортери, след като се завърна от Буния миналата седмица. Може да ви хареса също Папата изпрати първоначална сума от 100 000 евро на пострадалата от трусове Венецуела Европейската комисия прекрати процедура срещу България за системната интеграция в публичния сектор Зеленски: Украйна ще нанася удари по обекти, които Русия използва за военни цели Петролът продължава да поевтинява, падна под 70 долара за барел