Европейската комисия засега не отчита заплаха за доставките на горива в ЕС след последните санкции срещу Русия

Европейската комисия засега не отчита заплаха за доставките на горива в ЕС след последните санкции срещу Русия

едмица нови санкции срещу Русия от страна на ЕС и САЩ.

Много внимателно следим сигурността на доставките в държавите от ЕС и страните, които се стремят към присъединяване, посочи говорителят. Той отбеляза, че европейското законодателство предвижда постоянни запаси от горива за срок от 90 дни.

Призоваваме държавите от ЕС да започнат да следват целите за разнообразяване на енергийните източници, осигуряваме подкрепа, добави говорителят. По неговите думи е възможно да настъпят отражения заради новите санкции, затова държавите трябва да имат планове за действие. Има и други източници за доставки, готови сме да окажем подкрепа при нужда, заяви говорителят.

Миналата седмица ЕС одобри нови мерки срещу Русия заради войната в Украйна, като бе въведена забрана за внос на руски втечнен природен газ от януари догодина, припомня БТА. Същевременно САЩ наложиха санкции на двете най-големи руски петролни компании – „Роснефт“ и „Лукойл“.

banner

Оставете коментар

Социални мрежи