245 Общинските съветници на Александруполис протестират срещу българските туристи на общинския плаж, пише БНР. Те стояли по цял ден и нямало място за местните. На заседание на общинския съвет на Александруполис е разгледан проблема с масово заемане на плажа от българи. Местните жители очакват решение да се осигури място за почивка за тях. Българите пристигат с автобуси за ден или два и стоят по цял ден на плажа, при което е невъзможно за местните жители да намерят място, оплакват се пред кмета жителите на Александруполис. Съветници предлагат да се повиши цената на билета за вход от едно евро и половина на 5 евро, но това е практически невъзможно, според кмета Янис Замбукис. Той каза, че няма механизъм, който да ограничи броя на пристигащите българи. Жителите пък искат място за почивка на общинския плаж, защото плащат данъци. Според местните, цитирани от гръцките медии, подобна е ситуацията с местата и на крайбрежните заведения, както и в таверните. Сервитьори признават, че турци и българи резервират местата и местните жители не намират дори стол в заведение. След островите прекален брой туристи превзеха и Александруполис, коментират медиите в Гърция. Общината няма капацитета да приеме толкова много туристи през лятото, смятат хората в Северна Гърция. Може да ви хареса също Кристалина Георгиева: Засега световната икономика устоява на шока, причинен от войната в Близкия изток ЕС въвежда още санкции срещу Русия заради войната в Украйна Еврото задържа позиции спрямо щатския долар в междубанковата търговия ЕС приветства постигнатото споразумение между САЩ и Иран за прекратяване на военните действия