Урсула фон дер Лайен осъди днешните вандалски прояви срещу представителството на ЕК в София

Урсула фон дер Лайен осъди днешните вандалски прояви срещу представителството на ЕК в София

Председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен осъди днешните вандалски прояви срещу представителството на ЕК в София.

„Възмутителни сцени в София, където бе извършена вандалска проява срещу нашия офис на ЕС. В Европа упражняваме правото на мирен протест. Насилието и вандалщината никога не са правилният отговор“, написа Фон дер Лайен в профила си в „Екс“.

Шестима души бяха задържани, а 10 полицаи пострадаха вследствие на ескалацията на напрежението по време на протеста, организиран от партия „Възраждане“, съобщи на брифинг пред журналисти заместник-директорът на Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) старши комисар Стефан Иванов.

Оставете коментар

Социални мрежи

Най-новият информационен портал в Пловдив – Plovdivnews.bg, има амбициите да върне нормалните отношения между медия и читатели, без истерични заглавия и крясъци в онлайн пространството, а в бъдеще и на страниците на един истински вестник за Пловдив и региона.

Полезни връзки

Имате новина? Изпратете ни я на: [email protected]

избор на редактора

последни новини

@ Copywrite 2024 Plovdiv News | All rights reserved! | Powered by Next to Space