286 Началниците на армиите на Русия и Съединените щати са провели телефонен разговор миналата седмица на фона на ескалацията на бойното поле в Украйна, съобщиха от Министерството на отбраната на Русия. Преките контакти между Москва и Вашингтон почти престанаха да съществуват в условията на руската военна офанзива в Украйна. Кремъл заяви, че смята САЩ за пряк участник в конфликта, предаде АФП. Разговорът между началника на Генералния щаб на Русия Валерий Герасимов и председателя на Съвета на началник-щабовете на САЩ генерал Чарлз Браун се е състоял на 27 ноември и е проведен по „инициатива на руската страна“, обявиха от руското министерството. Руски и американски медии съобщават, че това е първият разговор между двамата. Герасимов е информирал Браун относно руските военни учения в източната част на Средиземно море. „Тази информация беше предоставена с цел да бъдат предотвратени възможни инциденти във връзка с присъствието на кораби на САЩ и НАТО в близост до тази зона“, заявиха от министерството. Позовавайки се на военен говорител на САЩ, „Ню Йорк Таймс“ съобщава, че двамата са обсъдили конфликта в Украйна и новата руска хиперзвукова балистична ракета „Орешник“. Браун е изразил и загрижеността на САЩ относно разполагането на севернокорейски войски на бойното поле, съобщи Си Ен Ен. Може да ви хареса също Цената на златото се понижи под 4000 долара за първи път от ноември EЦБ: Нито една страна извън еврозоната не покрива критериите за въвеждане на еврото Първи случай на ебола във Франция Еврото отстъпва леко спрямо долара, лирата и франка