351 Новак Джокович елиминира Григор Димитров в третия кръг на турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Рим. На клей кортовете във „Форо Италико“, на които шест пъти е печелил титлата, сърбинът се наложи с 6:3, 4:6, 6:1 за два час и 20 минути игра. По този начин Джокович записа 11-а победа в 12 официални мача срещу Димитров. Българинът започна великолепно мача и проби още в първия гейм и то на нула. Ноле обаче върна пробива още в следващия гейм, което даде начало на негова серия от четири последователни гейма. След това Ноле нямаше проблеми да спечели първата част с 6:3. Григор изостана с 2:4 във втория сет, но направи феноменална серия и спечели четири поредни гейма за 6:4. Джокович постигна пробив още в първия гейм на третия сет, а в петия гейм реализира нов брейк, за да поведе с 4:1 гейма. С третия си пробив сърбинът стигна и до крайния успех. Може да ви хареса също Григор Димитров: Тенисът ми даде, но и ми отне много Иван Иванов с втора титла при мъжете: Българинът спечели турнир в Испания Григор Димитров допусна изключително болезнено поражение в Маями Григор Димитров отново игра по-добре, но не издържа срещу мощния сервис на Алкарас