232 Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от сериите „Мастърс“ на клей в испанската столица Мадрид с награден фонд 7,7 милиона евро. Димитров се наложи със 7:6(6), 7:6(2), над №56 в световната ранглиста Грегоар Барер от Франция. Срещата продължи 1 час и 58 минути. Поставеният под номер 26 българин започна директно от втория кръг. Димитров успя да спаси единствената точка за пробив в първия сет срещу Барер при 2:2 гейма. В тайбрека Григор отрази сетбол при 5:6 и със серия от три поредни точки спечели първата част с 8:6. Българинът спаси четири точки за пробив при 3:4 във втория сет. Във втория тайбрек в мача Димитров поведе с 6:1 точки и от втората си възможност затвори мача в своя полза. В третия кръг Димитров ще играе срещу водача в схемата Карлос Алкарас (Испания), който спечели титлата през миналата година или Емил Руусувуори от Финландия. Може да ви хареса също Григор Димитров: Тенисът ми даде, но и ми отне много Иван Иванов с втора титла при мъжете: Българинът спечели турнир в Испания Григор Димитров допусна изключително болезнено поражение в Маями Григор Димитров отново игра по-добре, но не издържа срещу мощния сервис на Алкарас