239 Григор Димитров започна със загуба участието си на Мастърса в Мадрид. Българинът и партньорът му на двойки Алекс де Минор (Австралия) загубиха с 6:7 (6:8), 6:7 (5:7) от американците Натаниел Ламънс и Джаксън Уитроу. Първият сет протече без пробиви, като Димитров и Де Минор пропиляха аванс от 6:4 в тайбрека. Вторият сет започна с пробив за съперниците на българина и австралиеца, а равенството бе възстановено за 5:5. Стигна се до тайбрек, където Димитров и Де Минор загубиха с 5:7. Утре Григор Димитров излиза срещу французина Грегоар Барер в турнира на сингъл. Може да ви хареса също Григор Димитров: Тенисът ми даде, но и ми отне много Иван Иванов с втора титла при мъжете: Българинът спечели турнир в Испания Григор Димитров допусна изключително болезнено поражение в Маями Григор Димитров отново игра по-добре, но не издържа срещу мощния сервис на Алкарас