237 Единственият българин в тенис елита Григор Димитров започна с убедителна победа участието си на турнира от категория АТР 250 в Марсилия. Той нямаше късмет при жребия и трябваше да играе с 34-тия в света Себастиан Корда още в първия си двубой в залата, но въпреки това се справи категорично с 6:1, 7:6(3) за час и 39 минути игра. Димитров разпиля съперника си в първия сет и загуби само първото си посрещане, а започна уверено и втората част с ранен пробив. Той впоследствие загуби предимството си, но съперникът му заслужи много комплименти с обрата. В тайбрека обаче дългите разигравания бяха в полза на българина и той приключи срещата още с първата си възможност. Димитров е четвъртфиналист в Марсилия и ще очаква някого измежду Ижи Лехечка и Артур Риндеркнеш в следващата фаза. Може да ви хареса също Григор Димитров: Тенисът ми даде, но и ми отне много Иван Иванов с втора титла при мъжете: Българинът спечели турнир в Испания Григор Димитров допусна изключително болезнено поражение в Маями Григор Димитров отново игра по-добре, но не издържа срещу мощния сервис на Алкарас