230 Единственият българин в тенис елита Григор Димитров не можа да се противопостави на рекордьора по титли от “Големия шлем” Новак Джокович и загуби финала на “Мастърс”-а в Париж с 4:6, 3:6 за 1 час и 39 минути игра. Джокера изигра най-добрия си двубой в турнира именно на финала, с което спечели безапелационно седмата си титла и вече има общо безпрецедентните 40 от категория “Мастърс”. Един пробив реши изхода на първия сет, а ранен брейк във втория също наложи преимущество в полза на Ноле Може да ви хареса също Григор Димитров: Тенисът ми даде, но и ми отне много Иван Иванов с втора титла при мъжете: Българинът спечели турнир в Испания Григор Димитров допусна изключително болезнено поражение в Маями Григор Димитров отново игра по-добре, но не издържа срещу мощния сервис на Алкарас