За четвърти път ще бъде организиран международнен турнир под егидата на легендата на Локомотив Христо Бонев

За четвърти път ще бъде организиран международнен турнир под егидата на легендата на Локомотив Христо Бонев

За четвърти път ще бъде организиран международнен турнир за юноши под егидата на легендата на Локомотив Христо Бонев. Надпреварата ще е във възраст U18 (родени 2008/2009 година).

В турнира, който ще се проведе от 14-ти до 23-ти юли, ще вземат участие юношески формации от общо 10 футболни клуба от България и чужбина. Мачовете ще се провеждат на високопланинската база в село Говедарци и на стадион “Искър” в Самоков. Осигурен е и паричен награден фонд за първо, второ и трето място на турнира.

Поканени са редица чуждестранни тимове, сред които Атлетико (Минейро), Америка (Минейро), Крузейро, Лече, Химнасия (Хухуй) и други. Сред родните тимове се очаква отговор от Левски, ЦСКА, Славия, Рилски спортист.

Първият потвърдил тим е бразилския Интернасионал де Минас. Частната школа, в която тренират общо 600 деца на различни възрасти, се присъединява към компанията на Локомотив (Пловдив). Интернасионал де Минас разполага с училище, общежития и няколко терена, които са предоставени безвъзмездно от местната община. Тренировките са безплатни, като академията се издържа и от продажба на млади играчи.

banner

Ръководството на Интернасионал де Минас благодари за поканата и заяви готовност да пътува до България със своята формация U18. Няколко дена след тяхното потвърждение бе организирана специална среща с Христо Крушарски. Спортният директор Тиаго Гослинг, почетният консул на Република България в щата Минас Жерайс г-н Ренато Русев и кметът на град Итауна посрещнаха своя гост от България.

Четиримата обиколиха базата на отбора и наблюдаваха тренировки на няколко от формациите. На срещата бяха дискутирани още размяна на състезатели и треньори с цел обучение.

Оставете коментар

Социални мрежи

Най-новият информационен портал в Пловдив – Plovdivnews.bg, има амбициите да върне нормалните отношения между медия и читатели, без истерични заглавия и крясъци в онлайн пространството, а в бъдеще и на страниците на един истински вестник за Пловдив и региона.

Полезни връзки

Имате новина? Изпратете ни я на: [email protected]

избор на редактора

последни новини

@ Copywrite 2024 Plovdiv News | All rights reserved! | Powered by Next to Space