Черно море победи Локо с 1:0 в първия мач от плейофната фаза в първата 6-ца.
Изненадващо треньорът на Локо Александър Томаш започна без капитана Митко Илиев и Бабакар Дион.
Черно- белите можеха да открият резултата още във 2′, но изстрел на Райнов с глава мина на сантиметри от вратата.
Локо продължи да е по- активния отбор и в 7′ Мартин Петков стреля от малък ъгъл, но Дюлгеров спаси.
В 11′ при първата по- сериозна атака на моряците Мазир Сула центрира, а непокритият в малкото наказателно поле Васил Панайотов с глава вкара топката в мрежата за 1:0.
В края на първата част Сула можеше да удвои със силен удар, но за късмет на Томов топката мина на сантиметри от вратата.
След края на първото полувреме Камдем и Атанас Илиев се сдърпаха и получиха жълти картони.
Локо можеше да удвои в 49′ след като Нтело изведе Пешов сам срещу Дюлгеров, но вратарят на моряците спаси.
Ивайло Иванов също можеше да изравни в 58′, но не уцели вратата от точката на дузпата.
В 71′ главния съдия Ивайло Стоянов получи сигнал от ВАР след като Сула поиска дузпа, но на повторението се видя, че играта на Павлов е чиста.
В 80′ Черно море вкара второ попадение в мрежата на Локо чрез Сула, но попадението бе отменено заради засада.
В 82′ младият вратар на Локо виртуозно спаси удар на Сула.
Така Локо остава на 4- то място с 55 точки, а Черно море е 3- ти с 65.
Битката на Локо вече е с Левски, който е с 54 точки, за 4- тото и за евентуален бараж за евротурнирите.