151 Пловдив ще бъде домакин на Световно по гребане за мъже и жени до 23 г. от 19 до 23 юни това лято. Това е третото поред състезание от този ранг, което провеждаме на Гребния канал. 826 състезатели от 19 страни са заявили участие до момента, като очаквам до края на май заявките да станат от 50 страни.Това каза председателят на организационния комитет Иван Попов.„Това състезание е на много високо ниво и Гребния канал е готов да го приеме. Единствено трябва да се погрижим за баните и тоалетните в общите части, които трябва да отговарят на изикванията на ФИСА.Допинг контрола и съдиите са ангажимент на ФИСА, а всичко останало на нашия организационен комитет“, заяви Попов.. „Между 5 и 10 млн. евро. влизат в икономиката на Пловдив от едно такова първенство. По отношение на органиацията сме готови. Имаме опит с такива състезания, които са и голяма реклама за Пловдив“, добави зам.-кметът по спорт Георги Титюков.„Всяко такова състезание е отговорност за всеки един национален състезател. Сега отговорността е по- голяма, тъй като ще е пред родна публика. Надявам се това да мотивира нашите състезатели и те да се представят още по- добре. Със сигурност ще участваме на скиф- мъже и двойка бер кормчия също мъже. До средата на май ще стане ясен целия състав на националния отбор, както и дисциплините. Лошото при нас е, че нямаме жени и никой не идва от младежите“. Това пък каза требьорът на националния отбор Румяна Нейкова. Може да ви хареса също Локо Пд продължава да е без изпълнителен директор Спортът и мачовете по телевизията днес Насрочиха старта на Спартак (Пловдив) Черно море се раздели с Димитър Тонев