182 ОбС отпусна 32,7 млн. лв. – по 16,35 млн. лв за стадионите на Ботев и Локомотив. Това стана само с 1 глас „против“. Преди това имаше кратък дебат и разменени реплики от различните политически групи в Общинския съвет. Изказаха се и Емил Геранов от името на феновете на Локо и Борис Гиздаков от стана на феновете на Ботев.Средствата ще бъдат разплатени в три бюджетни години, съответно по 5,35 млн., 5,5 млн. и 5,5 млн. на за всеки стадион на година Освен това ще бъдат направени комисии от експерти, съветници и представители на клубовете, които да следят строителните дейности и разходването на средствата за двата стадиона. При евентуални некачествени дейности, сумите ще бъдат изплащани след доклад за поправяне на тези детайли. В решението бе записано да се търсят и пари от държавата целево на двата стадиона. Може да ви хареса също Бивш бранител на Ботев Пловдив подписа с кипърски гранд Звездна подкрепа за националите на България на турнира от сериите „Чалънджър“ в Пловдив Спортът и мачовете по телевизията днес Ботев с две контролни срещи до края на седмицата