134 ФИФА иска да промени правилото за хвърлянето на монета преди изпълнението на дузпи на Световното първенство по футбол, пише ДПА. От елиминационната фаза на това Световно първенство нататък, съдиите ще извършват само едно хвърляне на монета, вместо две преди дузпи, съобщи The Athletic. Съгласно настоящите правила, съдиите са задължени да извършват две хвърляния на монета. Едното дава на победителя правото да реши кой отбор ще изпълнява първи дузпите, а второто решава на коя врата ще се изпълняват дузпите. Ако капитанът има късмет два пъти при хвърлянето на монета, той може да определи и двата казуса. В бъдеще капитанът, който спечели еднократното хвърляне на монета, ще има избор. Или той решава към коя врата ще стреля неговият отбор, или кой отбор ще започне дузпите. Капитанът на другия отбор тогава ще реши другия въпрос. За да влезе официално новото правило в сила от началото на елиминационната фаза на Световното първенство на 28 юни, отговарящият за правилата орган – Международният съвет по футболните асоциации (IFAB), трябва да одобри предложената промяна. Все още не е ясно дали правилото ще бъде прилагано и на други футболни събития след това Световно първенство. Може да ви хареса също Генчев след успеха над Балкани: Конкуренцията в състава вдига нивото на отбора Ботев с трета победа в контролите, победи участник в Лига на конференциите Илиян Филипов към ботевистите: Спасихме клуба, сега започва развитието Гостите от ФК Балкани опознаха Пловдив преди контролата с Ботев