128 От ПФК Славия обявиха, че ръководствата на Левски и ЦСКА са дали своята пълна подкрепа за организирането на благотворителен двубой, насочен в помощ на близките на загиналите и ранените при вчерашния пътен инцидент близо до Ямбол. При тежката катастрофа, случила се в сряда на 290-ия километър на автомагистрала „Тракия“ по посока Бургас, живота си загубиха две момчета от детската академия на „белите“ (набор 2017 година), както и бащата на едно от децата, а други двама души остават хоспитализирани с тежки наранявания. Инициативата, чрез която организаторите апелират за прекратяване на войната по пътищата и засилен държавен надзор върху качеството на пътната инфраструктура у нас, е насрочена за 22 юли от 18:30 часа. Домакин на събитието ще бъде стадион „Александър Шаламанов“ в София, където дублиращият състав на Славия ще премери сили по едно полувреме срещу втория отбор на Левски и срещу третата формация на ЦСКА, които са участници в Югозападната Трета лига. Пропуските за футболната среща ще се продават на символични цени, а по време на двубоя момчета от детско-юношеската школа на домакините ще събират средства по трибуните в запечатани дарителски кутии. Всички събрани финанси ще бъдат прецизно преброени от специална комисия, след което ще се предоставят директно на семействата на пострадалите и жертвите от катастрофата. От щаба на Славия обявиха, че ще осигурят и банкова сметка, предназначена за дарения. Може да ви хареса също БФС обяви програмата! Ето кога са първите 3 мача на Ботев и Локо от новия сезон! Никола Цолов стартира уикенда в Австрия с 2-ро време в тренировката Ботев победи Арда във втората си контрола Спортът и мачовете по телевизията днес