Ботев започна с победа

Ботев започна с победа

Ботев стартира летните си контроли с успех, след като се наложи с 4:0 над Спартак (Плевен).

Първата по-сериозна възможност в срещата бе за гостите. В 9-ата минута футболист на Спартак се озова сам срещу Ханс Кристиан Бернат Наумов, но стражът на „канарчетата“ реагира отлично и предотврати сигурен гол.

В следващите минути пловдивчани владееха повече топката, но тимът от Плевен продължи да създава опасности пред вратата на домакините. В 24-ата минута удар от добра позиция премина опасно близо до целта, а три минути по-късно Никола Илиев не успя да насочи точно топката с глава от непосредствена близост.

В 29-ата минута Калу отправи силен шут от границата на наказателното поле, но вратарят Петър Петров се намеси решително и изби в корнер.

banner

Логичното се случи в 35-ата минута, когато Ботев откри резултата. След пробив по левия фланг последва остро центриране по земя в наказателното поле, а Алекс Джон, който е на проби при „жълто-черните“, се оказа на правилното място и реализира за 1:0.

Само пет минути по-късно домакините удвоиха преднината си. След добре разигран къс корнер Калу центрира към далечната греда, където Симеон Петров свали топката с глава към Ивайло Видев, а той отблизо не остави шансове на вратаря за 2:0.

Третият гол все пак не закъсня. В 63-ата минута Самуил Цонев получи отлично извеждащо подаване зад защитата, излезе сам срещу стража на Спартак и хладнокръвно реализира за 3:0.

Само четири минути по-късно пловдивчани нанесоха още един удар. Майкъл Келечи, който също е на проби в Ботев, се разписа и оформи крайното 4:0.

Социални мрежи