Локо удари Ботев на Колежа

Локо удари Ботев на Колежа

Локомотив победи Ботев с 2:0 в дома на „канарчетата“ стадион „Христо Ботев“.
Срещата за разви перфектно за Локо, а за жълто- черните се обърка всичко възможно.

В 15′ Ботев остана с човек по- малко след като Емерсон Родригес удари в лицето Лукас Риян и получи директен червен картон.
Още преди канарчетата да се отърсят от шока, че са с човек по- малко и Локо нанесе втори удар. Каталин Иту получи отдясно и центрира в наказателното поле, където защитата на Ботев изпусна Жоел Цварц, а нападателят с глава прати топката във вратата за 0:1.

В 29′ Ефе Али получи топката от Жоел Цварц в наказателното поле. Халфът се обърна и прати топката в далечния ъгъл. Голът му обаче беше отменен заради засада.

Проблемите на Ботев продължиха след като в 33′ Тодор Неделев получи контузия и бе заменен принудително

banner

През втората част жълто- черните се отърсиха от шока и успяха да създадат няколко добри ситуации.

В 68′ Балоянис опита да изненада Милосавлевич от свободен удар, като прати топката към далечната греда. Вратарят обаче внимаваше и изби в корнер.

В 70′ Уилиамс проби отдясно и подаде към Симеон Петров. Защитникът подаде към Енок Куатенг, но французинът от удобна позиция прати топката покрай вратата.

В 74′ Самуел Калу центрира от свободен удар към далечната греда. Защитата на Локомотив изпусна Франклин Маскоте, а той с глава прати топката във вратата с удар отблизо. След дълго гледане на ВАР обаче попадението бе отменено заради засада.

В 88′ след бърза контраатака Наумов спаси блестящо удар на Кова. В началото на 10- минутното добавено време Локо нанесе съкрушителния удар след като Жоел Цварц получи топката от Тодор Павлов с гръб към вратата, завъртя се и с прецизен удар вкара за 0:2.

Така Локомотив с 49 точки е на петото място, а Ботев е осми с 43.

Социални мрежи