147 Снощи прегледах детайлно данните за приходите от ТВ правата и това, което виждам, е скандално. Това написа босът на Ботев Илиян Филипов. Ето цялата му позиция: Над 600 000 абонати (а реално вероятно и повече) плащат по 16 лв. на месец. Само от това говорим за десетки милиони годишно. Към тях добавяме: – над 5 милиона лева от име, студиа и рекламни активи – 2.5 милиона от data rights – около 3.5 милиона от рекламни трасета – допълнителни приходи от Купата на България Общият приход надхвърля 120 милиона лева. И знаете ли колко стигат до българските клубове? 7.2 милиона лева на година. Това не е просто несправедливо. Това е ограбване на българския футбол. Клубовете създават продукта. Клубовете пълнят стадионите. Клубовете развиват децата и инвестират в бъдещето. А в същото време получават трохи от една система, която генерира огромни приходи на техен гръб. И още по-скандално – договорът е с още 3 години срок и неустойка от 10 милиона лева на година при прекратяване. Подписан без реално участие и защита на интереса на клубовете. Това не може да продължава така. Необходими са незабавни действия: – пълна прозрачност на приходите – предоговаряне на условията – справедливо разпределение към клубовете Българският футбол няма как да бъде конкурентен на Европа, когато основният му приходоизточник е заключен в модел, който обслужва други интереси. Това е кражба от нашите клубове. Това е кражба от нашите деца. И този път няма да мълчим. Може да ви хареса също Официално! Димитър Тонев се завърна в Ботев Кадри от кухнята на Ботев: така се поддържа форма на клубната база ФИФА планира да промени правилото за хвърляне на монета преди дузпите на Световното първенство Славия, Левски и ЦСКА с благотворителен мач след трагедията край Ямбол