Отборът на Траките (Скутаре) спечели детски футболен турнир, който се проведе в зала „Оптимум“ в Пловдив. Надпреварата е част от националната програма „Децата и футболът” и бе организирана от Асоциацията на българските футболисти, със съдействието на Българския футболен съюз.

В турнира участваха 8 отбора от Пловдив и региона, съставени от деца, родени през 2015 и 2016 година.

Състезанието имаше и благотворителен характер, защото бяха събрани средства в помощ на тежко пострадалия по време на футболен мач юноша на Марица (Пловдив) Ансел Андреев.

В интригуващ финален двубой Траките (Скутаре) победи отбора на Юнайтед Пловдив с 4:2. Купата на шампионите бе връчена от Огнян Златков – председател на Зоналния съвет на БФС – Пловдив.

В награждаването на призьорите се включиха легендата на българския футбол Георги Георгиев – Гецата, бившият футболист на Локомотив Пловдив и бивш помощник-треньор на Левски (София) Ивайло Петров – Пифа, както и Денис Пейков от ЗС на БФС – Пловдив.

На трето място завърши Тракия 2004 (Пловдив) след убедителен успех с 5:0 над съгражданите си от Лидер (Пловдив) в малкия финал.

Петото място в турнира заслужи тимът на Спартак (Пловдив), който в оспорван мач победи Шипка старс (Асеновград) с 4:2.

На седмо място се класира Марица (Пловдив), след като разгроми Беломорец (Асеновград) със 7:1.

Всички участващи отбори получиха футболни топки, а освен това бяха раздадени и следните индивидуални награди:

Най-добър вратар – Александър Слаилов (Юнайтед Пловдив)
Най-добър защитник – Георги Дамбулов (Спартак Пловдив)