Юношеският национален отбор на България до 15-годишна възраст спечели „Турнира за развитие на УЕФА“ който се проведе в Кипър, а четирима юноши на Ботев взеха участие: Васил Иванов, Иво Ганчев (вратар), Деан Несторов и Петър Байраков.

„Лъвовете“ записаха три победи от три изиграни двубоя – те се наложиха над Армения с 1:0, над Сан Марино с категоричното 8:0 (хеттрик в тази среща отбеляза юношата на клуба Васил Иванов). В последния си мач на кипърска земя, водените от Владислав Вутов младежки национали победиха домакините от Кипър с 3:2.

В срещата под рамките на вратата бе нашият страж Иво Ганчев, Васил Иванов записа 86 минути игра, Деан Несторов бе сменен в 60-тата минута, а Петър Байраков се появи в края на двубоя.