230 Представители на Елитните юношески групи се събраха в НФБ „Бояна“ на работна среща свързана с провеждането на първенства и турнири. Събитието премина под формата на дискусия и обхвана теми свързани с формата на елитните първенства, структурата и предложенията на клубовете за плейофната фаза, както и възможностите за подобрение на нормативните правилници. Обърнато бе внимание на спазването на международните изисквания, които Българският футболен съюз е длъжен да прилага при развитието на детско-юношеския футбол, както и запознаване с треньорската конвенция на UEFA, която влиза в сила през месец юли 2025 година. В Конвенцията се объща специално внимание на правилата и дисциплината, а санкциите при неспазване включват отнемане на треньорски лицензи. Срещата бе водена от техническия директор на БФС Кирил Котев, директора първенства и турнири към БФС Валентин Чакъров, директора развитие ДЮФ на БФС Лъчезар Димов и секретаря ОСТ ДЮФ Делян Асенов. Може да ви хареса също Генчев след успеха над Балкани: Конкуренцията в състава вдига нивото на отбора Ботев с трета победа в контролите, победи участник в Лига на конференциите Илиян Филипов към ботевистите: Спасихме клуба, сега започва развитието Гостите от ФК Балкани опознаха Пловдив преди контролата с Ботев