Академик записа страхотна победа като гост на Рилски спортист в Самоков със 79:76 и така поведоха с 1:0 победи в четвъртфиналния плейоф в НБЛ.

Рилски спортист поведе с 24:19 след първата четвърт, но във втората Академик спечели с 27:22. На полувремето резултатът беше равен – 46:46.
Третата част беше спечелена със 17:15. Момчетата на Йордан Янков спечелиха четвъртата част с 18:13 и взеха двубоя със 79:76.
Най-резултатен за Академик стана Евгени Хаджирусев със 14 точки, 10 добавиха Васил Бачев, Тони Гуджино и Кръстомир Михов.
Най-резултатен за Рилски спортист стана Александър Янев със 17 точки.
Реваншът е на 5 май в Пловдив, а двубоят ще се играе от 19:00ч. в зала “Сила”. При успех Академик ще се класира за полуфиналите.