Академик победи с 87:83 лидера в НБЛ Рилски спортист в среща от 29-ия кръг на НБЛ.
Академик стартира чудесно двубоя и след първата четвърт водеше с 22:9. Втората четвърт завърши при резултат 20:20 и на полувремето резултатът беше 42:29.

Третата четвърт беше спечелена с 30:20 от отбора на гостите. Академик спечели последната част с 25:24 и така спечели двубоя с 87:83.
Най-резултатен за пловдивчани стана Васил Бачев с 25 точки, а 19 добави Евгени Хаджирусев, Тайлър Криймър завърши с 11 точки.
За Рилски спортист най-резултатен стана Чавдар Костов с 18 точки.
Следващият мач на пловдивчани е на 14 април – гостуване на Спартак Плевен.