Полша изигра отличен в тактическо отношение двубой и сломи с 2:0 може би най-голямата сензация от началото на Световното първенство в Катар – Саудитска Арабия. “Дружина полска” се разписа по веднъж във всяко едно от двете полувремена чрез Пьотър Жиелински (39’) и Роберт Левандовски (82’), за когото това бе първи гол на световни финали.

“Зелените соколи” пък пропуснаха “златна възможност” да се върнат в мача минути, след като се оказаха назад в резултата, но Ал-Дусари пропусна дузпа няколко минути преди края на първата част. От своя страна играчите на Ерве Ренар, който поднесоха огромна изненада след постигнатния обрат срещу Аржентина в първата си среща, днес отново изнесоха добър двубой, но в крайна сметка загубиха.