„Марица“ пропусна да победи „Крумовград“ в домакинска среща от 9-ти кръг от шампионата във Втора лига. Двата състава завършиха наравно 2:2. Пловдивчани имаха доста чисти положения в мача и можеха спокойно да стигнат до успех. Те не допускат загуба вече в пети пореден мач.

Двата тима изиграха оспорван, здрав двубой, на добро темпо. В началото на двубоя положенията не бяха, а очаквано по-активен бе тимът на „Марица“. В 12-та минута Станислав Маламов бе изведен добре, но ударът му бе избит, а Сали Садъков стреля над вратата 3 минути по-късно. В 29-та минута, при първият си удар към вратата, влезлият като принудителна смяна Георги Трифонов откри резултата в полза на гостите. След гола пловдивчани доминираха. В 33-та минута Станислав Маламов можеше да изравни, но ударът му излезе в аут. В 37-та минута Маламов се поправи и изравни резултата. Той получи топката около границата на наказателното поле, залъга защитник и с хубав премерен удар отбеляза четвъртото си попадение от началото на сезона. Само две минути по-късно „жълто-сините“ можеха да стигнат до обрат. Веселин Марчев напредна по фланга и намери чудесно Станислав Маламов, но вратарят на гостите излезе и успя да избие токата от крака на връхлитащия футболист на „Марица“. В 41-та минута дойде и второто положение за гостите. Красимир Илиев стреля, но Илия Николов изби ударът му. Радослав Апостолов в продължението стреля силно, но ударът му бе блокиран.
„Марица“ започна вихрено второто полувреме и само за 15 минути създаде 7-8 чисти положения. В 47-та минута Станислав Маламов изведе на чудесна позиция зад отбраната Валери Домовчийски, който завърши перфектно и направи 2:1. Само минута след гола Маламов отново се озова на стрелкова позиция, но той не успя да стреля в опразнената врата. В 49-та минута, след добра контра започнала от Радослав Апостолов, Веселин Марчев напредна отдясно на скорост и стреля, но ударът му бе отразен. В 53-та минута Мартин Газиев от свободен удар стреля неточно. Минута по-късно Веселин Марчев нанесе добър удар по диагонала, но топката премина на около педя покрай вратата. Той повтори упражението в 55-та минута и този път стреля точно, но вратарят Макенджиев спаси. В 56-та минута и Радослав Апостолов опита удар от не лоша позиция, но не бе точен. В 63-та минута скоростна контра, преминала през Станислав Маламов и Валери Домовчийски, бе завършена от Милен Танчев, но и той не бе точен. Чак в 68-та минута гостите стигнаха до чисто положение пред вратата на Илия Николов. Калоян Стефанов бе забравен от отбраната на „Марица“ и стреля силно, но топката премина на няколко сантиметра встрани от целта. Малко по-късно Красимир Илиев също стреля в аут от добра позиция. В 81-та минута главният съдия отсъди доста лека дузпа в полза на гостите. Капитанът Илиев изпълни долу вдясно, а Илия Николов бе на косъм да спаси, но все пак късметът бе на страната на гостите. В минутите до края маричани опитаха да стигнат до нов гол, но действаха прибързано. Центриранията не бяха точни, а ударите – далеч от целта. Все пак в продължението на мача Валери Домочийски се озова в прекрасна позиция и можеше да донесе победата на своя отбор, но ударът му бе избит в корнер.
Равенството е второ за „Марица“ от началото на сезона и първо на своя земя. Това пък бе пети мач за пловдивчани без загуба.
Така „Марица“ добави една точка към актива си, но „жълто-сините“ могат да съжаляват за пропуснатия шанс да запишат нова победа. С 14 точки възпитаниците на треньора Николай Димитров заемат 5-то място, само на една зад лидерите, но повечето срещи от кръга все още не са изиграни. След седмица, на 17-ти септември от 17 часа, „Марица“ гостува на втория отбор на „Ботев“.
МАРИЦА: Илия Николов, Мартин Газиев (Йордан Пейчинов), Георги Иванов, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов, Радослав Апостолов, Сали Садъков (Милен Танчев), Станислав Маламов (Петър Атанасов), Симеон Вешев (Айкут Янъков), Веселин Марчев (Дъглас Иванов), Валери Домовчийски – капитан. РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Мартин Лазов. Треньор: Николай Димитров
КРУМОВГРАД: Благой Макенджиев, Атанас Ташолов, Венцислав Богданов, Владислав Узунов (Благовест Данчев), Дилян Георгиев, Енрике Дивънс (Ахмед Осман), Калоян Стефанов, Костадин Ничев, Красимир Илиев – капитан, Мариян Тонев (Октай Юсеин), Цветелин Радев (Георги Трифонов). РЕЗЕРВИ: Милко Баданов, Атанас Стоименов, Калоян Пехливанов. Треньор: Диамантис Вавалис
Съдийски състав: ГС: Петър Кузев, АС1: Александър Апостолов, АС2: Ивелин Рашев, 4-ТИ: Георги Иванов, СН: Николай Колев