Destiny

СНИМКИ и ВИДЕО: Локо започна с победа в Лигата на конференциите

Локо победи Словачко с 1:0 в първия мач от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Единственото попадение падна в самия край на редовното време.

Първи удар към вратата на Локо отправиха гостите в 9' на мача. В 23' Локо отговори с удар на Салинас, но той бе слаб и не затрудни гостите.

В 31' Димитър Илиев изпусна отлична възможност, след като не успя да засече центрирането на Конър Руан.

Последва изстрел на Холцер, който бе изведен сам срещу вратата, но Пиргов се справи блестящо и спаси.

През втората част Локо измаше няколко отлични ситуации, но късметът не бе на страната на черно- белите.

В 52' Димитър Илиев намери Конър Руан, който подаде към Георги Минчев, чийто удар обаче премина много близо до вратата.

В 65' Нгуен спаси удар на Конър Руан от малък ъгъл.

В 75' на мача главният съдия Карим Абедсе контузи и не  успя да продължи срещата.Това наложи той да бъде заменен с 4- тия съдия Ваталие.

В 89' Локо стигна до победата с гол на Петър Витанов от границата на наказателното поле.

Последваха минути на напрежение пред вратата на Пиргов, но черно- белите се справиха и опазиха вратата си суха.

Дълбоко в добавеното време Митко Илиев се втурна в атака и бе задържан, но место картон на играч на чехите, жъл картон получи треньорът на пловдивчани Александър Тунчев за остррата си реакция.

Така Локо ще пътува за реванша в Чехия с повишено самочувствие и гол аванс.