Ботев изпусна да победи Царско село след куп пропуски

Ботев спечели само точка след като завърши 0:0 с Царско село в мач от 29- ти кръг на efbet Лига.

Жълто- черните изтърваха много чисти положение и могат да съжаляват, че не взеха победата.

Още в 1' Атанас Илиев изведе отлично Маркиньос, който от границата на наказателното поле стреля право в ръцете на вратаря Пласид.

Само 8 минути по- късно Реда Рабей се зова сам срещу Пласид и пусна топката покрай него, но Бандаловски успя да избие топката.

В 36' Маркиньос намери отлично Атанас Илиев, който напредна и стреля, но слабо и вратаря на домакините спаси.

В 43' Джонатан Перейра от чиста позиция от 4 метра стреля над вратата.

През второто полувреме пропуските на Ботев продължиха, но и Царко село създаде няколко ситуации.

В 67' Реда Рабей бе намерен отлично от Туку и стреля под плонжа на Пласин, но в последния момент Кавдански изби в ъглов удар.

В 68' Царско село отговори с отлична атака. Андерсон получи отличен пас в наказателното поле, но в последния момент Генев успя да избие топката.

В 82' Андерсон се озова сам срещу Янко Георгиев, но стражът на пловдивчани излезе напред и улови топката.

В следващата атака Джонатан Перейра се озова сам в наказателното поле, но силният му удар срещна гърба на защитник на Царско село и излезе в ъглов удар.

В 88' Янко Георгиев отново се намеси отлично, избивайки силен удар на Карим Роси.

Така след 5 поредни загуби Ботев спечели точка, а в следващия кръг приема Черно море.

Banner 468 x 60 px