СНИМКИ: Наско Илиев донесе нова победа на Ботев в контролите

Ботев постигна нова победа в контролите, след като се наложи с 2:1 над Берое в мач, игран на помощния терен в Коматево.

В последния момент новото попълнение на жълто- черните Па Конате е получил болки в коляното и не успя да дебютира. 15 минути игра записа Анвар Елиунуси.

Трите попадения паднаха през първата част. Атанас Илиев откри резултата в 4' на мача, след като бе изведен сам срещу вратаря Кристиян Василев и хладнокръвно го прониза за 1:0.

В средата на първата част Кевин Янсон сгреши в средата на терена и в опит да поправи грешката си направи дузпа, а Конте реализира за 1:1.

В 38' Ботев получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка в наказателното поле на защитник на Берое. Атанас Илиев пъък я реализира за 2:1.

През втората част голмайсторът на жълто- черните можеше да покачи резултата, след като бе изведен сам срещу вратаря на Берое, но този път не успя да го преодолее.

В 80' Макаута от Берое бе изгонен за втори жълт картон, но не негово място влезе друг играч.

Ботев има да изиграе още една контролна среща, идната събота срещу тима на Царско село.

Съставът на Ботев: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Станислав Работов, Виктор Генев-к, Кевин Янсон (Атанас Чернев), Мите Цикарски, Бисер Бонев (Стефан Попов), Славчо Шоколаров, Рада Рабей (Димитър Пройчев), Салиф Сисе (Анвар Елиунуси), Атанас Илиев (Иван Василев)

Banner 468 x 60 px