СНИМКИ: Ботев обърна Септември Симитли в контрола, Маламов с красив гол

Ботев победи с 3:2 Септември Симитли в контролна среща в Коматево.

Временните треньори Пепо Пенчев и Георги Онов не можеха да използват голяма част от титулярите в този мач. Тодор Неделев, Атанас Илиев, Атанас Чернев и Бисер Бонев са с коронавирус, Станислав Работов е с младежкия национален отбор, а Джонатан Перейра, Георги Аргилашки и Димитър Тонев получиха почивка.

Виктор Генев пък получи контузия още в началото на мача и бе заменен от Маркиньос.

Цял мач изиграха намиращите се на проби Мохамед Брахими и Станислав Маламов, като втория остави добри впечатления.

Гостите от Септември поведоха в резултата в средата на първото полувреме, когато бившият футболист на жълто- черните Запро Динев се оказа най- съобразителен в наказателното поле и със силен удар матира Янко Георгиев.

В началото на второто полувреме Ботев бързо обърна резултата.

Първото попадение за канарчетата дойде след автогол, а 6 минути по- късно влезлият на смяна Иван Василев направи резултата 2:1.

В 71' каращият проби Маламов със силен удар от воле от границата на наказателното поле направи резултата 3:1.

В самия край на мача гостите вкараха още едно попадение макар и от засада.

Така от понеделник Ботев започва да се готви за мача с шампиона Лудогорец в Разград идната събота.

Съставът на Ботев: Янко Георгиев (Милко Баданов), Филип Филипов, Виктор Генев (Маркиньос Педросо), Иван Иванов, Мите Цикарски, Мишел Еспиноса (Димитър Пройчев), Славчо Шоколаров, Салиф Сисе (Иван Василев), Крис Добрев (Фабио Бурбано), Станислав Маламов, Мохамед Брахими

Banner 468 x 60 px