365 Манчестър Сити сложи край на серията си от пет поредни мача без победа и в среща от 19 кръг на Висшата лига спечели с 2:0 гостуването си на опашкаря Лестър. Срещата беше юбилейна за мениджъра на „гражданите“ Пеп Гуардиола – двубой №500 начело на тима във всички турнири. Манчестър Сити откри резултата в 21-ата минута, когато Савиньо настигна топката след отбит удар от вратаря и стреля точно във вратата. Само минута по-рано стражът на „гражданите“ Щефан Ортега спаси удар на Джейми Варди. В 36-ата минута Ерлинг Холанд шутира над вратата на Лестър, а три минути по-късно удар на Факундо Буонаноте с глава се отби от левия страничен стълб на вратата на Ортега. Пет минути след почивката „лисиците“ претендираха за дузпа за нарушение срещу Буонаноте, но дори и повторенията на успяха да убедят, че има нарушение. В 68-ата минута Варди получи топката в добра позиция, но ударът му мина над вратата. В 74-ата минута Манчестър Сити удвои аванса си. Ерлинг Холанд се разписа с глава след центриране на Савиньо. В последната минута на редовното време Джейми Варди също имаше малшанс. При негов удар с глава топката се отби от напречната греда. С този успех Манчестър Сити събра актив от 31 точки и излезе на пето място в класирането. Лестър, който записа четвърта поредна загуба, заема 18-а позиция с 14 точки.блиц Може да ви хареса също Генчев след успеха над Балкани: Конкуренцията в състава вдига нивото на отбора Ботев с трета победа в контролите, победи участник в Лига на конференциите Илиян Филипов към ботевистите: Спасихме клуба, сега започва развитието Гостите от ФК Балкани опознаха Пловдив преди контролата с Ботев