Австрия победи Полша с 3:1 на “Олимпиащадион” в Берлин във втория си мач от група D на Евро 2024. Първият гол за Вундертима отбеляза Гернот Траунер в 9-ата минута, а Кшищоф Пьонтек изравни в 30-ата минута.

Кристоф Баумгартнер в 67-ата минута обаче отново изведе австрийците напред, а Марко Арнаутович реши всичко в 78-ата минута от дузпа. Момчетата на Ралф Рангник изиграха много силен мач и с изключение на кратки интервали от първата част, бяха по-добрият отбор и напълно заслужено спечелиха. като успехът им можеше и да е по-убедителен.

Така те запазват всички шансове да продължат в елиминациите преди последната среща с Нидерландия. Голямата звезда на Полша Роберт Левандовски пък се появи през втората част, и то при резултат 1:1 но на практика с нищо не успя да помогне на тима си да избегне втората загуба.

Халфът на Лудогорец Якуб Пьотровски започна като титуляр, но бе сменен на почивката. Поляците на практика имат почти нулеви шансове да продължат напред, като още днес могат да отпаднат и математически при равенство между Франция и Нидерландия.

Дори и това да не стане обаче, те ще трябва да гонят абсолютно задължителна победа срещу силния тим на „петлите“ в последния си мач от групата.