Академик стартира чудесно 2024-та година и записа домакинска победа над Баскетболен клуб Шумен с 84:76 в среща от 15-ия кръг в Sesame Национална Баскетболна Лига
Първата четвърт завърши при 27:16 за Академик. Шумен спечели втората четвърт със 17:16.

В третата четвърт гостите се наложиха с 28:20. Последната част беше спечелена от пловдивчани с 21:15. Така Академик спечели с 84:76.
Най-резултатен за Академик стана Ренел Къмингс с 24 точки и той беше обявен и за MVP в двубоя. Мартин Маринов добави 17 точки, а Джерълд Лидъл се отчете с 16 точки. Дебют за Академик направи най-новото попълнение на тима Филип Хенри, който завърши с 5 точки.
За Шумен най-резултатен стана Ивайло Тонев с 24 точки.
Следващият мач на Академик е на 13 януари – гостуване на Левски.