39 Ръководството на Ботев Пловдив предприе нова стъпка в развитието на клубната структура, като от сезон 2026/27 „жълто-черните“ отново ще разполагат с дублиращ отбор. Възстановяването на втория тим има за цел да създаде по-добри условия за развитието на младите футболисти от детско-юношеската школа. Чрез участие в срещи срещу мъжки състави младите играчи ще могат да трупат игрови опит и да улеснят прехода си към представителния отбор. През сезон 2024/25 клубът остана без своите дублиращи формации във Втора и Трета лига след изпадане по спортен път и поредица от незадоволителни резултати. Това доведе до липса на междинно ниво за развитие между школата и първия отбор. Новият дублиращ състав на Ботев Пловдив ще се състезава в Югоизточната Трета лига. Старши треньор ще бъде Милен Кунчев, а негов помощник – Александър Грънчарски. Домакинските срещи на отбора ще се провеждат на централния терен на Футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“. От клуба обявиха още, че входът за домакинските мачове ще бъде свободен, с цел привържениците да имат възможност да следят отблизо развитието на футболистите от школата. Може да ви хареса също Ботев подсили защитата си с национала на Уганда Тимоти Ауани Владимир Мендеш е третото ново попълнение на Ботев Илиян Филипов: Ще гоним челната четворка, отправили сме оферта към Георги Миланов 40 дни преди старта на сезона: От Ботев съобщиха колко са продадените абонаментни карти досега