1,2K След днешното решение на Лицензионната комисия към БФС стана ясно, че Ботев Пловдив официално получава лиценз за участие както в UEFA турнирите, така и в Efbet Лига. След труден сезон, изпълнен с напрежение, критики и сериозни изпитания за клуба, благодетелят на „жълто-черните“ Илиян Филипов излезе с емоционално обръщение към ботевистите: „Днес излезе решението на Лицензионната комисия към БФС и с гордост мога да заявя, че Ботев Пловдив получи лиценз за участие както в UEFA, така и в Efbet Лига. Успяхме да стабилизираме клуба въпреки всички трудности, атаки и критики към управлението през сезона. Не само запазихме стабилността на Ботев, но и класирахме любимия ни клуб сред първите 8 отбора в България. Изпълних обещанието си за този сезон. Но това е само началото. Ботев трябва да продължи да се развива, да расте и да поставя все по-високи цели пред себе си. Следващият сезон ще имаме по-силен и по-конкурентен отбор, който ще се бори за местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири. Призовавам всички ботевисти да продължат да подкрепят нашия клуб. Нека бъдем обединени въпреки критиките, различията и трудните моменти. Само заедно можем да върнем Ботев там, където му е мястото. Ботев е над всички!“ Може да ви хареса също Владимир Мендеш е третото ново попълнение на Ботев Илиян Филипов: Ще гоним челната четворка, отправили сме оферта към Георги Миланов 40 дни преди старта на сезона: От Ботев съобщиха колко са продадените абонаментни карти досега Ботев стартира лятна подготовка в четвъртък