1,1K Спортният директор на Ботев Пловдив Артур Платек призна за преговори с ръководството на ЦСКА. Така той потвърди информациите от края на миналата година, че червените искат да го привлекат. Тогава поста при столичани бе заеман от Филип Филипов, който бе освободен тази пролет. На неговото място пък бе назначен португалецът Пауло Нога. От клуба обаче са се насочили към бившия шеф на скаутите в Спортинг Лисабон след отказа на Платек. „Срещнахме се два пъти през ноември и декември с представители на ЦСКА. Не отидох там, защото имам договор с Ботев, в който има доста висока откупна сума. Не беше толкова лесно да ме измъкнат, а и ЦСКА тогава беше притиснат от времето“, разкри Платек пред onet.pl. Очаква се полякът да се раздели с Ботев през лятото и да се завърне през зимата. „Няма да давам подробности за това, с кого говоря. Ще кажа само, че това са два клуба от Екстракласа“, разкри Артур Платек.тема спорт Може да ви хареса също Официално! Димитър Тонев се завърна в Ботев Кадри от кухнята на Ботев: така се поддържа форма на клубната база ФИФА планира да промени правилото за хвърляне на монета преди дузпите на Световното първенство Славия, Левски и ЦСКА с благотворителен мач след трагедията край Ямбол