Нападателят на „Ботев“ – Фаустас Степонавичюс, се отчете с гол при загубата на Литва U21 от Латвия U21 в контролна среща.
19-годишният футболист стартира двубоя като титуляр и бе на терена до 78-ата минута. Той се разписа в 25-ата минута, а в редовното време двубоят приключи при резултат 1:1. Равният резултат обаче предвиждаше изпълнение на дузпи, при които младежкият национален тим на Латвия достигна до успех с 4:2.
Пълни 90 минути в спаринга записа полузащитникът Матиюс Ремейкис, който след дни ще стартира подготовка с „Ботев“, преминавайки в състава на Душан Керкез с перманентен трансфер от „Паневежис“.