Ботев постигна важна победа с 2:0 над Етър. Победата на „канарчетата“ донесоха юношите на клуба Атанас Чернев и Димитър Папазов
Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев“, който за първи път от отварянето си след реконструкцията бе толкова празен.

Преди началото на мача пък имаше изпълнение на Академичният народен хор с диригент-ръководител проф. Костадин Бураджиев.
Ботев започна по- добре мача и имаше няколко добри ситуации. В 10′ Самуел Акере имаше отлична възможност, но стражът на Етър спаси удара му. В 19′ Ивелин Попов Центрира, а Фаустас Степонавичюс стреля към вратата, но страничния стълб на вратата спаси гостите.
Постепенно обаче Ботев сдаде инициативата и в края на първото полувреме Етър имаше две отлични ситуации.
В 38′ Ловре Кнежевич от близка дистанция не успя да уцели вратата, а секунди преди края от добра позиция Николай Янков стреля високо над вратата на Ботев Пловдив.

В началото на второто полувреме Атанас Чернев пробва удар от далечна дистанция, но не намери целта.
В 69′ след центриране на Ивелин Попов, Георги Николов стреля с глава, но с блестяща намеса Величко опази вратата си суха.
Само минута по- късно Атанас Чернев хвърли в екстаз феновете на Ботев, когато след центриране от корнер с глава вкара топката в мрежата за 1:0.
В 88′ друг юношa на Ботев Димитър Папазов подпечата победата на „канарчетата“, вкарвайки за 2:0 с изстрел в далечния ъгъл на вратаря с първия си гол в мъжкия футбол.

Така Ботев вече има в актива си 32 точки и зае 7-мата позиция в класирането.