Полша срази сензацията Саудитска Арабия

Полша изигра отличен в тактическо отношение двубой и сломи с 2:0 може би най-голямата сензация от началото на Световното първенство в Катар - Саудитска Арабия. “Дружина полска” се разписа по веднъж във всяко едно от двете полувремена чрез Пьотър Жиелински (39’) и Роберт Левандовски (82’), за когото това бе първи гол на световни финали.

Марица с бърза победа над ДКС Варна

Марица (Пловдив) записа пета поредна победа и продължава без загуба, след като се справи като гост с тима на ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:11, 25:7, 25:17) гейма в мач от 5-ия кръг в Национална волейболна лига Демакс. Мачът се игра в зала Младост-ДКС във Варна.

Невър Фолд спечели турнира в памет на Тоско

Завърши футболният турнир в памет на Тоско Бозаджийски. Участие в надпреварата взеха 32 отбора, като победител стана тимът на Невър Фолд, който победи с 6:1 отборът на Явлена. На трето място завършиха момчетата от Bultras Company.

Марица се бори мъжки, но Арда продължава напред за Купата

Арда (Кърджали) е първият четвъртфиналист в турнира за Купата на България, след като в осминафиналите тимът на Александър Тунчев победи втородивизионния Марица (Пловдив) с 3:2 след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши при нулево равенство, а в допълнителните 30 минути си размениха по един гол.

Световното първенство в Катар е близо до рекорд за нулеви равенства, но пък умората ще настъпи по-късно

Предпазливият и дори страхлив подход от много отбори е причина за големия брой нулеви равенства, на които зрителите стават свидетели от началото на Световното първенство по футбол, стана ясно от анализ на Техническия комитет за развитие на играта към ФИФА. Данните от експертите бяха представени пред медиите на пресконференция днес.

Борислав Михайлов през 1983 г.: Не познавам вкуса на цигарите и алкохола

Президентът на Българския футболен съюз - Борислав Михайлов, имаше страхотна кариера в действащите си години на футболист. Това се дължи не само на таланта, но и на дисциплината в ранните му години в спорта. Днес обаче имиджът му е почти напълно унищожен след невиждания упадък на родния футбол под негово управление и някои шокиращи скандали около бохемския му начин на живот.

След страшна драма с дузпи- смешният отбор на ЦСКА eлиминира 9 от Гигант Съединение

ЦСКА е на 1/8 финал за Купата след драматична победа със 7:6 над Гигант след изпълнения на дузпи във футболен празник в Съединение. В редовното време срещата завърши 1:1, а Гигат удържа геройски натиска на ЦСКА и в продълженията.

Австралия с първа победа на Световно от 12 години

Австралия сложи край на серията си от седем мача без победа на световно първенство, след като в среща от група „D“ на Мондиал 2022 се наложи с 1:0 над Тунис. За последно „кенгурата“ записаха успех на планетарен шампионат на 23 юни 2010 г., когато спечелиха с 2:1 срещу Сърбия.

Banner 468 x 60 px