161 Все още не е воден разговор за назначаване на нови областни управители. Това обяви вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел. По думите й кабинетът напредва със запълването на вторият ешалон на властта и призна, че освобождаването на всички зам.-министри от служебното правителство е затруднило новосформираната власт. Габриел коментира и назначения, а след няколко часа освободен от Министерството на земеделието Дамян Дамянов, за когото беше установена принадлежност към „Държавна сигурност“. „Фактът, че всички зам.-министри напускаха, не позволи за всеки един да бъде отделено необходимото внимание. Всеки министър има своите предложения. Ние с Николай Денков също го разглеждаме. Въпреки изявеното желание за напускане областните управители и по закон трябва да продължат да изпълняват задълженията си. Посланието на премиера беше много ясно. Ние не сме стигнали още до дискусията за областните управители, защото и за тях ни предстои най-напред разговор с Денков и парламентарните групи”, коментира Габриел, предава Nova. Може да ви хареса също Йордан Цонев напуска политиката Независими за Пловдив питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията? Прогресивна България става партия Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание