125 Народните представители решават дали да се създаде временна комисия за отнемане на депутатските имунитети. От ПП-ДБ поискаха тя да работи по три депутатски имунитета – на Бойко Борисов (ГЕРБ), Даниел Александров (ГЕРБ) и Кирил Петков (ПП-ДБ). От втората политическа сила предлагат комисията да се състои от 12 депутати – по двама от всяка парламентарна група. Предложението за комисията идва, след като главният прокурор Иван Гешев поиска да се разследват общо осем депутати. Целта на комисията е да се види дали прокурорите не са използвали някои от поисканите имунитети като политическа бухалка. Може да ви хареса също Прогресивна България става партия Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание Деница Сачева сезира ПАСЕ за тревожна тенденция на враждебност към българите в Северна Македония Ивелин Михайлов сложи край на „Исторически парк“