157 Бюджетът е много важен и е първи приоритет, заяви акад. Николай Денков след върнатия изпълнен със състав на Министерския съвет втори мандат за съставяне на кабинет. „Очакваме днес или най-късно утре сутринта да бъде издаден указът на президента, който позволява в Народното събрание да бъде проведено гласуването“, допълни Николай Денков. По думите му е важно да се направи спокоен и плавен преход във властта, а при предаването на властта в различните министерства да бъдат обсъдени от старите и новите министри приоритетите, проблемите и затрудненията в различните сектори. „Това, че Мария Габриел я няма не е никакъв знак, вчера имахме многочасов и конструктивен разговор, така че не търсете интриги, където няма. Ще видим каква ще е подкрепата утре. Това, което можехме да направим по отношение на проектосъстава, така че да бъде приемлив и много експертен, надявам се че бъде гласувано положително. Надявам се, че ще влезем в нормален работен режим с президента“, добави Николай Денков. Коментира, че не вижда от какво могат да бъдат недоволни хората, защото след 5 поредни избора двете водещи сили се опитват да направят стабилно правителство с много компромиси и от двете страни. „Бюджетът е много важен. Трябва да се изтегли този и в максимално кратки срокове да се направи нормален без този абсурден дефицит“, каза още Николай Денков, предава БНТ. Може да ви хареса също Прогресивна България става партия Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание Деница Сачева сезира ПАСЕ за тревожна тенденция на враждебност към българите в Северна Македония Ивелин Михайлов сложи край на „Исторически парк“