159 Представители на „Продължаваме промяната-Демократична България“ (ПП-ДБ) и на ГЕРБ-СДС разговарят в парламента в кабинета на председателя на Народното събрание. В срещата участват кандидатът на ПП-ДБ за премиер Николай Денков и Мария Габриел, която беше кандидат за министър-председател с първия мандат на ГЕРБ-СДС. Сред участниците в началото на разговора са били и лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и съпредседателите на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков и Асен Василев. По-рано днес Николай Денков каза, че очаква да се видят с Мария Габриел и че трябва да продължат разговорите. На 29 май президентът Румен Радев връчи втория проучвателен мандат за съставяне на правителство на кандидата за министър-председател на ПП-ДБ акад. Николай Денков. Може да ви хареса също Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г. Прогресивна България: Разходите на предишните управляващи бяха по-ниски „на хартия“, защото скриха сметките в чекмеджетата Петър Витанов: Времето на фискалните илюзии приключи: Избираме по-трудния, но по-честния път – да възстановим стабилността на публичните финанси Депутатите приеха оставката на Делян Добрев