158 Очаквам да се чуем с Мария Габриел и да видим кога ще седнем на масата и да обсъждаме същината , обяви пред журналисти в парламента Николай Денков, номиниран за премиер от „Продължаваме промяната-Демократична България“ (ПП-ДБ) с втория мандат. Малко преди това в Народното събрание в изявление Габриел посочи, че мандатоносителят е на ход, както и, че разговорите не са в „ледена епоха“, но и няма слънчев лъч, който да размрази ледовете. Спокойно изчакахме няколко дни, за да видим какъв ще е подходът на ГЕРБ, обясни Денков. Така че в определен смисъл той е очаквал такава реакция. Това, което мога да кажа, е , че разговорите по такива важни въпроси не трябва да се обявяват през медиите, добави той. Трябва да седнем и да видим какво се крие под тези формулировки, посочи Денков във връзка с искането на ГЕРБ за смяна на формата, на състава, на лицата, като условие преговорите да бъдат размразени. Кандидатът за премиер от ПП-ДБ посочи, че те винаги са казвали, че ще говорят и с другите политически формации но, подчерта, че е ясно, че мнозинство – най-лесно, най-конструктивно при тази конфигурация на парламента – може да се получи с ГЕРБ. Така че първият разговор трябва да е с тях, тъй като от това зависят и останалите разговори, обясни Николай Денков. Може да ви хареса също Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г. Прогресивна България: Разходите на предишните управляващи бяха по-ниски „на хартия“, защото скриха сметките в чекмеджетата Петър Витанов: Времето на фискалните илюзии приключи: Избираме по-трудния, но по-честния път – да възстановим стабилността на публичните финанси Депутатите приеха оставката на Делян Добрев